Belirli bir miktarda birikmiş paranız var ve bu parayı iyi bir şekilde değerlendirmek istiyorsunuz. Kuyumcudan altın alarak evde herhangi bir yerde saklamak size artık mantıklı gelmiyor ve döviz bürolarından döviz almanın da eski moda olduğunu düşünüyorsanız, aslında doğru yolda olduğunuzu ve bir borsa yatırımcısı olmanız gerektiğini söyleyebilirim. Borsa yatırımcısı olmak bu kadar kolay mı? dediğinizi de duyar gibiyim.

Elbette bir borsa yatırımcısı olmak kolay değildir, ama günümüz olanaklarından tam anlamıyla faydalanarak bu işlemi kolaylaştıra biliyorsunuz. Borsanın size karmaşık bir piyasa olarak geldiğini ve sanıldığı kadar da yüksek kazanç elde edilmediğini düşünüyor olabilirsiniz. Ama daha önceki yazımda anlattığım gibi, eğer doğru yolu ilerseniz borsa piyasası size gerçekten de yüksek kazanç sunuyor. Warren Buffett borsaların en ünlü yatırımcılarından ve 2008 yılında dünyanın en zengin insanı listesinde 1. sırayı aldı. Borsada izlediği yol ve yaptığı işlemler ile 50 doları nasıl 400 milyon dolara dönüştürdüğünü internet ortamında kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer borsa yüksek kazanç sunuyor olmasaydı, Buffett’a ayrıcalık mı tanıdı?

Borsada para kazanmak herkesin hayalidir. Ama önemli olan borsada atılan adımlardır ve bu adımlar para kazanıp kazanmayacağınızı belirleyecektir. Borsa nedir, borsa nasıl oynanır, nasıl para kazanılır, sürekli kazanç nasıl sağlanabilir, alım – satım işlemleri, analizler nasıl yapılır, teknikler, stratejiler üzerine borsanasiloynanir.co sitem üzerinde bunu birçok makale ile sizlere anlatmaya çalıştım. Aynı benim sitemde olduğu gibi, bunu anlatan birçok site var ve aracı kurumların sitelerinden de bu yazıları okuyabilirsiniz. Yazıları okumaya başladığınız zaman ortak nokta olarak göreceğiniz noktalar, borsa bilgisine sahip olmanız, kendinize ait bir yatırım stratejinizin olması, iyi bir piyasa takipçisi olmanız gibi noktalardır. Her internet sitesinin ortak noktalarının bu konular olması bunun gerçek olduğunu sizlere söylemekte.

Birikimlerinizi değerlendirerek geleceğe yönelik yatırım yapmak, emekliliğinizde rahat bir yaşam sürmek, çocuklarınıza daha iyi bir gelecek verebilmek gibi birçok isteğiniz nedeniyle para kazanmak istersiniz. Ayrıca parası olan olmayan herkes para kazanmak ister! Borsa bilgisine sahip olarak yatırım yapıp, borsadan da para kazanmanız mümkündür. Yeni yatırımcı olmak isteyenlere özel olarak bu yazıyı yazmam gerektiğine inandım ve sizlere borsa hakkında en temel bilgileri vermek istiyorum.