Siacoin Madenciliği Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Sia fikri HackMIT 2013’te düşünülmüştür. Dünyadaki kullanılmayan depolama alanını özgürleştirebilir ve verileri dünya çapında ücretsiz bir pazar pazarına dahil edildiğinde ne olur? Sia, dağıtılmış ağların güvenli ve güvenilir bir şekilde fikir birliğine ulaşmasını sağlamak için blok zincir teknolojisinin kapasitesini kullanıyor. Şifreli olarak güvenli akıllı sözleşmeler, üçüncü şahısların herhangi bir şekilde müdahale etme imkânı olmayan bilgilerin şifrelenmesini ve aktarılmasını sağlar. Sia Madenciliğinde, bulut depolama platformlarına yeni bir yaklaşım benimsenmiştir. Tek bir şirkete ait ve işletilen tüm veri merkezleri yerine, Sia herkesin sabit diskini kiralayarak para kazanmasına imkân verir. Veri bütünlüğü artıklık ve şifreleme kullanılarak korunmaktadır. Sia’nın vaadi, birlikte alındığında dünyanın en hızlı, en ucuz ve en güvenli bulut depolama platformunu oluşturan merkezi olmayan bir veri merkezi ağıdır. Günümüzde önemli bir bulut depolama birimi olma özelliği, veri merkezlerine sahip olmak, pazarda güven oluşturmak, müşterilere ulaşmak ve Amazon, Google ve Microsoft gibi devlerle rekabet etmektir.

Siacoin Madenciliği Pazar Yeri!

Sia, dosyalarınızın küçük parçalarını tüm dünyadaki onlarca düğümde saklar. Bu, herhangi bir tek arıza noktasını ortadan kaldırır ve diğer bulut depolama sağlayıcıları ile paralel olarak mümkün olan en yüksek çalışma süresini sağlar. Tamamen açık kaynaktır. Bir düzineden fazla birey Siacoin Madenciliğinin yazılımına katkıda bulunmuştur ve Sia API’nin üstünde yenilikçi uygulamalar oluşturan aktif bir topluluk bulunmaktadır. Blok zincirini kullanarak Sia, ana makinelerin işiniz için rekabet ettiği merkezi olmayan bir depolama alanı yaratır. Bu mümkün olan en düşük fiyatlara yol açar. Kiracılar, ayrıca mayınlı ve ticarete açık Siacoin kullanarak ödeme yapar.

Siacoin Madenciliği Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Siacoin Madenciliği, Boston’da VC tarafından finanse edilen bir başlangıç ​​olan Nebulous Inc’in David Vorick ve Luke Champine tarafından kurulmuştur.

Bir Cevap Yazın