Metaverse Madenciliği Nasıl Yapılır?

Çin’de kurulmuş olan ve lider halka zinciri olarak tabir edilen Metaverse’nin kuruluş amacı açıklandı. Metaverse madenciliği ve Metaverse madenciliği nasıl yapılır sorusu da bu açıklamadan sonra çok daha sık sorulur oldu. Yapılan açıklamaya göre Metaverse, sayısallaştırılmış olan kişisel veri ve de eşyaların, eşi görülmemiş bir gizlilik ve güvenlik ile kolayca ve düşük maliyetle aktarılmasına imkan sağlamak için tasarlandı. Metaverse’nin amaçlarından bir diğerinin ise finansal hizmetler ile işlemlerin yapılış biçimde devrim yaratmak olduğu belirtildi. Güncelliğini kaybetmiş, aynı zamanda verimsiz kimliğin doğrulanması hizmetlerinin dijital varlık ağı ile geliştirilmesinin de amaçlar arasında yer aldığı söylendi.

Metaverse madenciliği nasıl yapılır konusuna gelindiğinde ise Metaverse madenciliğinin özelliklerine değinildi. Dijital varlıkların, her geçen gün değerinin ve öneminin arttığı bir varlık türü olduğu açıklandı. Yalnızca birkaç tıklama sayesinde bugün varlıklarınızı değiştirebileceğinize vurdu yapıldı. Metaverse madenciliğinde önemli olan bir diğer hususun ise kendi kimliğinizi oluşturmanız olduğu belirtildi. Kayıtların kalıcı olduğu Metaverse madenciliğinde dijital kimlik tasarımının oldukça önemli bir yere sahip olduğu da yapılan açıklamalar arasında yer aldı. Metaverse ve gerçek dünya arasında bağlantı oluşturan şeyin ise Oracle Aracı olduğu belirtildi.

Aracı hizmetlerin yani Oracle Aracının, merkezi olmayan bir itibara dayalı sistem üzerinde kurulduğu da Metaverse madenciliği nasıl yapılır sorusunu soranlar için açıklandı. Değer internetinin yolunu açan, değerin kolayca ve özgür bir biçimde değiştirilmesini sağlayan Metaverse’nin, dijital dünya içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olduğu da yapılan açıklamada değinilen konulardan biri oldu. Metaverse tarafından kullanılmakta olan simgenin ise ETP olduğu hatırlatıldı. Metaverse’nin çıkarlarını ve de haklarını temsil etmekte olan ETP’nin toplam ihraç miktarının ise 100 milyon olduğu söylendi.

Bir Cevap Yazın