ChainLink Madenciliği Nasıl Yapılır?

ChainLink madenciliği hakkındaki detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya başlamadan önce ChainLink’in ne olduğu ve nasıl işlem gördüğü ile ilgili birkaç bilgiyi sizlere aktarmakta yarar var. ChainLink sanal ortamda işlem görmekte olan bir tür kriptopara birimidir. Bu kriptopara birimi sayesinde internet ortamında istediğiniz zaman alışveriş yapma imkanına sahip oluyorsunuz. Fiziki ortamda ise ChainLink ile anlaşmalı olan alıveriş merkezlerinden, Cafe’lerden, restoranlardan ve hatta havayolu şirketlerinden alışveriş yapabilirsiniz. Tüm bu kolaylıkları size kazandıran ChainLink’in bundan başka birçok özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliklerden biri ise ChainLink’in kriptopara analizi yapan programları kendi internet sitesi olan www.smartcontract.com adresinde yayınlıyor olmasıdır.

ChainLink avantajları arasından bir diğeri ise ChanLink yaratıcılarının ChainLink yatırımcılarına oldukça avantajlı anlaşmalar öneren diğer yatırımcılar ile tanışma ve kontrat imzalama fırsatı tanıyor olmasıdır. Bu sayede ChainLink yatırımcıları kısa vadede yaptıkları hızlı alım-satımlar sayesinde diğer kriptopara yatırımcılarına oranla daha fazla kazanma potansiyeline sahiptirler.

Madencilik Hakkında Kısa Bilgiler

Madencilik kısaca, bir kriptopara birimini kendi bilgisayarınız ile madencilik havuzlarındaki kodları kullanarak uygun kodları yakalayıp elde etmenizdir. Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz programlar sayesinde bu işlemi gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Ancak şunu da belirtmekte fayda var ki, ilk kriptoparanızı elde ettikten sonra aynı türdeki kriptoparayı yeniden elde etme ihtimaliniz azalmış olacaktır. Bunun nedeni ise kriptoparaların kod diziliminin değişmesidir. Sizler uygun kod dizilimini yakaladıktan sonra yeniden madenciliğe başladığınız zaman yeni kod dizilimine sahip olan bu kriptoparayı bulma ihtimaliniz düşeceği için bu uğraşınıza harcamanız gereken zaman da artmış olacaktır. Bu da hem zamandan hem de elektrik enerjisinden zarar etmeniz anlamına gelmektedir.

ChainLink Madenciliğine Dair

‘’ChainLink madenciliği nasıl yapılır?’’ sorusunun cevabına gelecek olursak, ChainLink için madencilik yapma işlemi günümüz koşullarında mümkün değildir. Zira ChainLink yeni bir oluşum olduğu için madencilik konusunda kendi resmi internet sitesi olan www.smartcontract.com adresinde herhangi bir bilgi vermemiştir.

Bir Cevap Yazın