ZenCash Madenciliği Nasıl Yapılır?

ZenCash madenciliği hakkında bilgi vermeye başlamadan önce ZenCash’in ne olduğunu ve sizlere nasıl avantajlar sunduğunu anlatmakta fayda var. ZenCash, tıpkı Bitcoin gibi bir kripto para birimidir. ZenCash ile sanal ortamda rahatlıkla yatırım yapabilir, bu yatırımlarınızı nakde çevirebilir, sanal ortam alışverişleri yapabilir ve hatta fiziki ortamda bile anlaşmalı restoran veya cafe’lerde ZenCash’i kullanabilirsiniz. ZenCash kısa zamanda büyük bir çıkış yapan kripto para birimlerinden biridir. Bunun en büyük nedeni ise yeni nesil güvenlik sistemleri ile donatılmış olmasıdır. Böylelikle yatırımlarınız internet korsanlarının saldırılarından asla etkilenmez ve yatırımınızın güven içerisinde değer kazanmasını izleme imkanına sahip olursunuz.

ZenCash Madenciliği ve Madencilik

‘’ZenCash madenciliği nasıl yapılır?’’ sorusunu yanıtlamadan önce madenciliğin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını kısaca anlatmakta yarar var. Madencilik, sanal ortamda bulunan kripto paraları minik minik parçalar halinde çıkarmak ve özel araçlar sayesinde bunu işleyip kripto para halini almasını sağlamaktır. Madencilik yaparken indireceğiniz programlar ve kullanacağınız araçlar sayesinde, kripto paraların temelini oluşturan sayı dizilimlerine erişme imkanına sahip olursunuz. Bu sayı dizilimlerine eriştikten sonra da yavaş yavaş uygun dizilimlere ulaştığınızda kripto paranız kullanımınıza hazır hale gelir. Ancak bu işlem oldukça zahmetli ve sabır gerektiren bir işlemdir. Çünkü sizler bir dizilime eriştikten sonra aynı dizilimi tekrar yakalayabilmeniz için daha çok vakit harcamak zorunda kalacaksınız. Bu da hem elektrik hem de zamandan kaybetmeniz anlamına gelmektedir.

İhtiyacınız Olan Web Sitleri

Zencash madenciliği yapmak için gerekli olan programı www.minergate.com adresinden rahatlıkla indirip madenciliğe ilk adımınızı atabilirsiniz. Ya da bu programı www.zensystem.io adresinden edinip gene aynı adreste yer alan ‘’pool’’ sekmesinden havuzlara giriş yapıp madencilik işlemlerine başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın