Storj Madenciliği Nasıl Yapılır?

Storj madenciliği ile ilgili bilgilere geçmeden önce Storj’un tam olarak ne olduğunu ve hangi ayrıcalıkları sunduğunu belirtmekte fayda var. Storj, sanal ortamda para transferi, alım satım, uzun vadeli veya kısa vadeli yatırım ve alışveriş yapmanızı sağlayan kripto para birimlerinden biridir. Storj sayesinde şifrelenmiş paranızı sanal ortamda takip edebilir, değeri hızla artan bu kripto para birimi ile kazancınızı kolayca katlayabilirsiniz. Ayrıca Storj’u diğer kripto para birimlerinden ayıran spesifik özellikler de bulunmaktadır. Bunlardan biri dosyalarınızın parçalı bir sistem ile tutuluyor olmasıdır. Genel olarak diğer kripto para birimleri dosyalarınızı bir bütün halinde tutarlar ancak bu durum Storj için geçerli değildir. Storj, dosyalarınız parçalı bir şekilde tutarak, sizlere ekstra bir güvenlik ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca Storj sayesinde, boşta olan, kullanmadığınız veri depolama alanlarınızı kiraya vererek de para kazanma imkanına sahipsiniz.

Storj Mdenciliği ve Madencilik

‘’Storj madenciliği nasıl yapılır?’’ sorusunu yanıtlamadan önce madenciliğin ne olduğu hakkında kısa bir bilgi vermekte yarar var. Madencilik, bir kripto para türünü tıpkı gerçek madencilikte olduğu gibi mineral halinde yani işlenmemiş halde çıkarma işidir. Bu tanımı biraz genişletecek olursak, kripto para birimleri belirli bir sayı dizilimlerinden meydana gelirler. Bilgisayarınıza eklediğiniz özel araçlar ve yüklediğiniz programlar sayesinde sizler de bu sayı dizilimlerini bulabilirsiniz. Bu sayı dizilimlerini bulduktan sonra bir adet kripto para sahibi olmuş olursunuz. Ancak siz bu sayı dizilimini bulduktan sonra aynı sayı dizilimini tekrar bulmanız daha da zorlaşacaktır. Bu da madenciliğe daha fazla vakit harcamanız gerektiği anlamına gelmektedir.

Gerekli Web Siteleri

Storj madenciliği yapmak için en kolay yollardan biri bilgisayarınıza madencilik yapabilmenizi sağlayacak olan programları yüklemenizdir. Bilgisayarınızın gücüne göre zaman içerisinde kripto para kazanma şansınız oldukça yüksektir. Bu program ve programları www.minergate.com adresinden rahatlık edinebilirsiniz. Storj madenciliğini bu web sitesinden indireceğiniz programla yapabileceğiniz gibi, gerekli programları Storj resmi web sitesi olan www.storj.io adresinden de indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın