Stellar Madenciliği Yapmak

Madencilik yapan herkesin bir blok açması gerekmektedir. Ve açılan her blok için insanlara bir ödül verilmektedir. Ödül verilerek insanların daha çok blok zinciri açması amaçlanır. Bu şekilde blok zincirleri meydana gelmektedir. Bu zincir sisteminde güvenlik ise işlemcinin gücü ile doğru orantılıdır. Digital para birimi ağı denilen bu platforma işlemcileri güçlü insanlar geldikçe daha güvenli bir platform haline gelmektedir.

Stellar Madenciliği Nasıl Yapılır?

“Stellar madenciliği nasıl yapılır?” sorusuna karşılık; stellar madenciliği yapmak emek isteyen ve zor olan bir iştir. Zor olmasının yanı sıra da gitgide stellar madenciliği  yapmak zorlaşmaktadır. Zorlaşmasının veya zor olmasının nedeni ise bu platform tasarlanırken güvenlik önlemleri alınmasıdır. Yani Satoshi Nakamoto denilen kişi güvenlik önlemi almıştır. Bu güvenlik önleminin de bir nedeni var. Nedeni ise herkes kafasına göre bu madenciliği yapamasın bu sistemi manipüle edemesin diyedir. Sözü edilen madencilik bilgisayarda rakamlardan oluşan ve saman yığınına benzeyen büyük bir rakam topluluğunun içinde yine aynı şekilde iğne şeklinde rakam aramak gibi bir şeydir. Madenciliği yaparken sürekli arama hamlesi yapılır. Her arama hamlesi sonucunda rakam bulmak hedeflenir. Arama hamleleri ise bilgisayarın işlemcisinin kuvveti ile doğru orantılıdır. Bu yüzden bilgisayarınızın işlemcisi ne kadar iyi ise o kadar daha çok rakam bulma imkanınız olacaktır.

Stellar madenciliği sonucunda elde edilenler için bir sanal cüzdana ihtiyaç vardır. Sanal cüzdan internet üzerinden web sitelerinde oluşturulabileceği gibi telefon veya bilgisayarlardan da oluşturulabilmektedir.  Bir kişi sınır olmaksızın istediği kadar sanal cüzdan oluşturabilmektedir. Sanal cüzdan oluşturulurken kişisel bilgilerin verilmesi gerekmemektedir. Sanal cüzdan oluşturan kişiler  bu cüzdana para yükleyebilir ve bu paralarla yani cüzdanın içindekilerle alışveriş bile yapabilmektedir. Bu şekilde yapılan her işlem ağa duyurulmalıdır. Böylece ağa duyurulanlar sayesinde kullanılanın tekrar kullanılmaması amaçlanır. Bu şekilde daha güvenli ve daha hızlı işlemler gerçekleştirilebilir

Bir Cevap Yazın