Monero Madenciliği Nasıl Yapılır?

Monero, kriptokrasi ile ilgili sistemleri geliştiren en eski şirketlerden biridir. Monero hakkında gerekli tüm bilgileri yaymak ve indirme (düğümler, cüzdanlar, blok zincirleri) ve yararlı hizmetler (borsalar, madencilik havuzları, blok zincir sağlayıcıları) gibi gerekli temel verileri sağlamak için bir meraklı kitlesi tarafından oluşturulmuştur. Monero madenciliğinin misyonu, düzgün yararlı veriler, yeni haberler ve özet bilgileri sağlayarak, Monero dijital para biriminde benzer düşünen kişileri bir araya getirmektir. Monero, tamamen kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak, Monero’nun daha da geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını desteklemek için widget’lar gibi daha küçük uygulamalar sağlayarak kar elde edebilir. Monero’nun dünyanın en büyük teknik mimarisine göre vaat edebilecek tek dijital varlık olduğunu garanti edilmektedir.

Monero Madenciliği Ne Tür Hizmetler Sunmaktadır?

Madencilik şirketi, madencilerin kaynağını bir araya getirip paylaşma gücünü paylaşmalarının yanı sıra, bir bloğu çözmeye katkıda bulundukları pay miktarına eşit bir şekilde ödülü ayırmanın bir yoludur. Madencilerin çözdüğü etkili bir çalışma belgesini sunan maden havuzunun üyelerine bir “pay” verilir. Monero, CPU ve GPU kullanıcılarına eşit bir madencilik şartı sağlıyor. CryptoNight karma algoritması Monero’da kullanılır ve eşit madencilikten sorumludur. Mono güçlüğü her bloğu değiştirmektedir. Monero madenciliğin mevcut tüm döviz servislerini izleyerek, en çok hoşunuza gideni bulduğunuzda XMR / BTC’yi değiş tokuş etmek için bir hesap oluşturabilirsiniz. XMR blok araştırmacılarının listesini, Monero ağında yapılan en son işlemlerle iletişim kurmak için izleyebilirsiniz. Kendi web siteniz için fiyat ve geliştirme araçları alabilirsiniz.

Monero Madencilik Neden Güvenli?

Dijital paraların çoğundan farklı olarak Monero, belirli bir kullanıcıyı tanımlama olasılığını ortadan kaldırmak için kullanıcıların ortak anahtarlarını karıştıran ‘halka imzalar’ adlı özel bir teknolojiyi kullanmaktadır. Diğer dijital para birimleri gibi, Monero madencilikte kriptografik olarak güvence altına alınmıştır. Yine de, algoritmanın özelliği, bir bilgisayar korsanının fonlarınızı çalmaya bile ihtiyaç duyduğu muazzam hesaplama ve elektrikle ilgili olanakları içermesidir. Monero’nun blok analizine dayanım direnci, yalnızca ileti alıcısı tarafından kolayca toplanabilen, ancak şebeke içindeki karışık yabancılar tarafından analiz edilebilen, bir kerelik genel adres üreten Diffie-Hellman değişim protokolünün değiştirilmiş bir sürümünü kullanarak elde edilen bağlantısızlıktan kaynaklanmaktadır.

Bir Cevap Yazın