Litecoin Nasıl Ortaya Çıktı ve Üretimi Nasıl Yapılıyor?

İlk olarak Litecoin ne olduğuna değinilecek olunursa, genel mantığı ve sistemi rahatlıkla anlaşılabilecektir. Açık kaynak kod sistemi ile piyasalara çıkan ve LTC kısaltmasına sahip olan yapılanmadır. 2011 yılında piyasalarda adını net olarak duyurmaya başlamış ve 2013 senesinde ise piyasada adını duyurmaya başlayan altcoin’dir. Herhangi bir merkezi bulunmayan, küresel alanlı bir ödeme ağını barındırır.

Alınabilen, satılabilen, değiş tokuş yapılabilen bir mekanizmayı da barındırarak, piyasalardaki yerini aldığını da görebilmekteyiz. Ayrıca güvenlik prosedürlerinde matematiksel yazılım sistemini kullanmakta ve böylece hızlı işlem yapılabilme olağanı da arttırmaktadır. Tüm bu bilgiler Litecoin rehberi noktasında bize geniş bilgiler vermektedir.

Litecoin Nasıl Ortaya Çıktı?

Çıkış etkeni  Bitcoin üzerinden geliştirilerek, açık kaynak kodlu yazılım ile türetilmesinden meydana gelmiştir. Özelikle de ilk altcoin olarak kendini duyurmuştur. Normalde Bitcoin’de her zaman kolay olmayan bir madenciliğin de yapılmasına imkan vermektedir. Litecoin yatırımı yapmak isteyenler, kendine ait bilgisayarlarında bile Litecoin için LTC üretimlerini yapabilmektedirler. Hızlı işlem yapılabilme kabiliyetine de sahip olması, diğer avantajları arasında da yerini almaktadır. Ayrıca düşük işlem fiyatlarına sahip olması, piyasa haciminin de geniş olması bakımından, talep edilen kripto para olarak da aktarabiliriz.

Litecoin Madenciliği-Üretimi Nasıl Yapılmaktadır?

Bitcoin’den çok uzakta olan bir sistem olmadığını söylemek mümkündür. Sistemleri genel olarak aynı mantıkta işlemektedir. Fakat yine de aralarında farklılıklar vardır. Üretimlerde Litecoin sistemi, Scrypt algoritma sistemine sahiptir. Bu yüzden de çeşitli programların desteği ve ihtiyaç kadar gören donanımlar ile normal bilgisayarlarda bile üretiminin sağlanması mümkündür. Böylece doğrudan Litecoin satın almak yerine kendinizde üretim sağlayarak, dünya alanında kullanım sağlayabilirsiniz.

Litecoin üretimi ile Bitcoin üretimleri arasında büyük farklarda vardır. Örneğin Bitcoin üretimlerinde 50 milyon bir kapasite varsa, bu Litecoin üzerinde 150 milyonu bulabilmektedir. Ayrıca üretimde mutlaka dikkat edilmesi gereken baız noktalarda vardır.

  • Mining(madencilik) işlemleri cihaz kiralama ya da bunun için özel kiralanan cihazlar ile yapılabilir,
  • Eğer cihaz kiralarsanız, mutlaka saadet zincir sistemini taşıyan mekanizmalardan uzak durmalısınız,
  • Ayrıca doğru şirketleri tespit etmeli ve güvenilirliğinden %100 emin olduktan sonar üretim için talimat vermeli ve parayı üreten firmalara yatırmalısınız

Tüm adımları doğru yaptığınızda kendiniz ya da farklı kiralama teknikleri ile kripto parasını Litecoin üzerinden üretebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın