Komodo Madenciliği  Nasıl Yapılır?

Yazılım uzmanları tarafından üretilen Kripto paralar dijital ortam üzerinden üretilir. Dijital ortamda coin olarak adlandırılan kripto paralar yüksek performansa sahip bilgisayarlar ile üretilir. Para yerine kullanılabilen kripto paralar bir alışveriş aracı olarak kullanılır. Dünya pazarında kolay bir transferi olan kripto paralar merkezi otoritelere ihtiyaç duymazlar. 2009 yılımda ilk olarak Satoshi Nakamoto tarafından kriptografi grubunda ortaya çıkarılan kripto para, bitcoin olarak ortaya çıkmıştır.

Komodo Madenciliği

Dünyada sayılı markalar tarafından ve efsaneleşen kişiler tarafından kullanımı artan bitcoin değerini gitgide yüksek rakamlara çıkartmıştır. Bu durum kripto paraların dünyada kullanımını artırarak birçok yeni altcoinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Yaklaşık 200 adet coin üretimi yapan firmalar tarafından piyasaya sürülen kripto paralar gitgide geleceğin para yatırım aracı olarak görülmektedir.

Herhangi bir kuruluşun veya devletin para biriminden doğrudan etkilenmeyen kripto paralar değerini sadece piyasadaki arz talep durumuyla belirler. Arz talep artması ile birlikte onun da değer artmaya başlar. Kopyalanamaz olan kripto paraların bu özelliği oldukça avantaj sağlar. Bir coin bin ulaşılması ve kopyalanması oldukça zordur ve çok büyük yatırım yapılmasını gerektirir.

Kripto para üretimi yapımına dünyada Cryptocurrency Blockchain ülkemizde Kripto Para Madenciliği denilmektedir. Yüksek teknolojik donanıma sahip olan bilgisayarlarda üretilen kodlar arasında bağlantılar oluşturmak anlamına gelen Blockchain, coin üretiminin esasını oluşturur. Bu şekilde oluşan her bir veri kripto para olarak adlandırılır.

Yeni teknolojiler kullanılan bir kripto altyapısı olan Komodo madenciliği şu an piyasada olan hizmetleri ve blok zincirlerini geliştirmek amacıyla kullanılmakta olan bir platformdur. Zcash’in güvenlik alt yapısını kullanan komodo madenciliği gizlilik özelliklerini Zcashden alır. Bu sayede işlemdeki alıcı, miktar ve gönderici ile gizliliği sağlanır.

Komodo madenciliği üzerinden herhangi bir Blockchain kendi bloklarını onaylayabilecek. Zcah’i fork’layarak onunla aynı anonimlik özelliklerini Komodo kullanıcıları için kullanıma açacak.

Bir Cevap Yazın