KickCoin’e Yatırım Yapmak Karlı Mı?

Günümüzde yeni ortaya çıkmış olan bir sanal para birimi KickCoin. Geliştiriciler aracılığı ile dijital sahaya yayılmış ve dünya çapına kadar ulaşmış bir dijital para birimidir.

Aslında çoğu çevrelerinde soğuk baktığı KickCoin sanılanın aksine birçok avantaja sahip diyebiliriz. Aynı zamanda tabi ki risk faktörlerinin olduğu bir gerçek bu yüzden KickCoin ile ilgili bazı konulara değinelim.

Merkezi bir ihraç kurumunun olmaması ile değişen bir denge

Evet, KickCoinin merkezi bir kurumu yok ve bu KickCoin değerlerinin esasında arz ve talep dengesi ile dengelenebileceği bir merkez bankasının olmadığının da anlamına geliyor. O zaman nasıl bir para birimi bu ve nereden çıktı diyebilirsiniz. KickCoin 2008 yılı itibariyle ortaya çıkmış. Ve o ortaya çıkışa neden olan programlamacılar Satoshi Nakamoto adı ile dünyaya tanıtmıştır KickCoin’i. Şimdi biraz da avantaj kısımlarına değinelim. KickCoin’in de bir fiyat değişkenliği söz konusu. Bu değişkenlik sayesinde gelecekte adının bir ülke para birimi için bile kullanacağı söz konusu iken potansiyel faktörü geniş olduğundan dolayı bu para birimine yatırım yapmak uzun vadede karlı bir yatırım haline gelebilir.

Dengelenmiş yatırımda belirli bir düzeyde

Ayrıca yatırım bazında düşünecek olursak aynı zaman riskli bir döviz yatırımı olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Riskli bir yatırım olması bir kenara şuan için kullanmış olduğumuz geleneksel türdeki finansal sektörlere dahil olmayan bir konudur. Yani bu demek oluyor ki ilerleyen aylarda veya yıllarda meydana gelecek olan KickCoin düzenlemeleri ile şuan için mevcut durumdan farklı bir durum söz konusu da olabilir. Bu yüzden yatırım yapmak isteyenler mutlaka risk faktörünü gözden geçirmelidirler. KickCoin yatırımı risk toleransı düşük olan veya bu riskleri göze alamayan yatırımcılar için zarar getirebilecek türden bir yatırım haline gelebilir.

Bir Cevap Yazın