Ethereum Grafikleri Nasıl İncelenir?

Öncelikle Ethereum’dan bahsedelim. Ethereum, Bitcoin’den sonra patlak veren ve yüksek bir hızla yükselmekte olan bir sanal para birimi. Aslında Ethereum, Bitcoin’den sonra çıktığı için düşüş yaşayabilir diye düşünebilirsiniz ancak durum öyle değil.

Bitcoin’in çıkması ile yapılan yatırımların çoğalması ve bu yatırımları sanal ortamda yapma durumundan dolayı güçlü ekran kartlarına sahip bilgisayarların piyasa sürülmesi Ethereum’un önün açan bir sebep oldu. Ayrıca Ethereum’un Windows ortamında da yapılabilmesi insanlara cazip gelmesine yetti de arttı. Bu denli popüler olmasından dolayı firmaların stoklarını tüketmesi ise potansiyel yatırımcıların dikkatini çekti. Şuan için yapılan Ethereum madenciliği itibariyle 1 Ethereum 200 dolardan fazla bir meblağa denk geliyor ve bu rakam gittikçe artacağa benziyor. Bu gibi yatırımlarda mutlaka kayıtların tutulması gerekiyor. Bu kayıt tutma durumu için de blok zincirleri devreye giriyor. En basit tanımı ile blok zinciri hesap hareketlerinin durumunu tutan bir veri akışı diyebiliriz.

Bir de bu sistemde ortaya çıkan bir kavramımız daha var o da Ethereum grafikleri. Bu grafikler kişinin yapmış olduğu madencilik yapmasına rağmen blok sayılarının artmaması veya artış seyri bu grafikler aracılığı ile gözlemlenebilir. Bu grafik inceleme ile ilgi olarak bir örnek verecek olursak eğer. Madenciliğin yapılmasına yani bir artış söz konusu olması gereken blok sayısının artmaması veya hızlı olmamasının grafiklere aracılığı ile fark edelebiliriz. Bu durumun ortaya çıkmasının sebebi ise zorluk. Ağa yeni kişiler eklendikçe ağ zorluk seviyesini 15 saniye gibi kısa bir zaman aralığı kadar koruyabildiği için bu durumun ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu durumun ortaya çıkmasının başka bir sebebi ise fiyat aralıkların artmasından kaynaklı bir ekonomik sebep olmuş olabilir .

Bir Cevap Yazın