Blocknet Madenciliği Ve Sıkça Sorulanlar

Blocknet madenciliği ve sıkça sorulanlar arasında Blocknet nedir, sorusudur. Blockchainler arası hizmetler için genel hedefli ve ergonomik bir altyapı olan Blocknet, ” token ekosistemi ”’ni aktifleştirmek üzere tasarlanmıştır. Merkezi olmayan bir borsa da, bu alt yapı üzerinde hazırlanmıştır.

Blocknet madenciliği ve sıkça sorulanlar arasında ikinci sırada ne işe yarar ve nasıl çalışıyor sorularıdır. Blocknet, Blockchainler arası hizmete, API kullanımından gelir kazanmaya ve peer to peer hizmet sunumuna imkan tanımaktadır. Blocknet’in, Blockchainler arası hizmetleri desteklemek için 3 ana bileşini vardır. Bunlar, blockchain yönlendiricisi, coin borsa protokolü ve zincirlerarası veri aktarımıdır. Blocknet’in sunduğu hizmetler ise merkezi olmayan coin borsası, blockchainler arası hizmet sunumu ve bunu gelir kazanımı haline getirmedir.

Blocknet’in bilinen app kullanımından farkı yoktur, ama daha fazlasını içerir. Blocknet ile hiçbir merkezi teşekkülün verilerinize ulaşma imkanı yoktur, hacklenecek bir server yoktur ve Network altyapısı kitle sebebiyle çok güçlü bir şifrelemeye sahiptir.

Blocnet madenciliği ve sıkça sorulanlar arasında diğer PaaS’lar ile aralarındaki farklardır. Blockhain altyapılı bir p2p network mimarisi üzerinden mikroservisler gerçekleştirilmektedir. Bunun sonucunda ise,

  • Fonksiyonlar ayrı servislere bölünür. Bu da onları modüler ve süratli tutmasını sağlar.
  • Basit sade uygulamalardır. Bu da güncellemelerin hızlı olmasını sağlar.
  • Node’ler global olarak dağıtılır. Bu da mükemmel sağlamlığı olan bir network sağlamaktadır.
  • Belirlenen blockchain, başka işlevleri etkilemeden arşivlenebilmektedir, değiştirilebilmektedir ve yenilenebilmektedir.
  • Güvenlik için planlanan bir network üzerinden hizmetler sağlanır.
  • Tek bir servise ulaşabilmek için, kullanıcının çok yönlü bir blockchain indirmesine gerek kalmaz.
  • Blockchain altyapılı networkler, kendi altyapısını geliştirdiği için, artan bellek ihtiyaçları ve sunucu tabanlı inşaların birden fazla VM’lerine gereksinim olmadan ölçülenebilirlik sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın