Bitcoin Grafiklerini Nasıl Yorumlamalısınız?

Herkes tarafından çağımızın yeni para birimi olacağı söylenen Bitcoin aslında bir sanal paradır. Ancak ilk zamanlarda kabul görmeyip son yıllarda değeri oldukça iyi anlaşılan ve tüm dünyada kabul edilmeye başlanan bir sanal paradır. Bitcoin enflasyondan etkilenmeyen ve zamanla değer kazanan bu sayede de birçok kullanıcı tarafından alınmaya başlanan bir para birimidir.

Bitcoin grafikleri nasıl yorumlanmalı?

Çoğu exchange sitesinde yaygın olarak kullanılan grafikler arasında mum grafiği gelmektedir. Özellikle bitcoin sanal paranın alım ve satımlarında yeni kullanıcılar bu grafikleri iyi yorumlamalılar. Bunun için birçok web sitesinden ve borsadan faydalanılabilmekte. Bu sayede kullanıcılar bitcoin borsalarında tüm opsiyonlarda daha kazançlı olabilirler. Öncelikle bitcoin sanal paranın güncel fiyatını bilmeli ve gelecekte nereye gideceğini yorumlamalısınız. Fiyat çizgisi çizerek fiyat hareketlerini tahmin edebilirsiniz. Bunun için en iyi yer olarak Coindesk’in bitcoin fiyat endeks grafikleri olacaktır.

Mum grafikleri:

Mum grafikler açılış fiyatı, zaman dilimlere göre en düşük ya da en yüksek fiyatları ve kapanış fiyatlarını göstermektedir. Eğer kapanış fiyatı açılış fiyatından farklı ise farklı renklerde gösterilmektedir. Mum çubuğunda yer alan fiyat çizelgeleri mumum yayılmasının geniş ya da dar olup olmadığını içermektedir. Şamdanların form grupları ise yükselen fiyatlar ile düşen fiyatları göstermekte ya da yanal değişiklikleri belirtmektedir.

Bitcoin grafikleri için en iyi platformlar:

Sadece Coindesk değil birçok başka platform da bahsedilen özelliklerin hepsini kolayca yorumlamanızı sağlayacaktır. Bitcoinity, Zeroblock ya da Bitcoin Bilgisi diğer platformlar arasında kullanıcıların iyi gördüğü platformlardandır.

Bitcoin işlem algoritması ise anahtarlı şifreleme ile bir gizli bir de şifreli anahtardan oluşmakta ve bu şekilde işlemektedir. Bu sayede transfer işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın