Borsa Hesabı Oluşturma ve İşlem Yapma

Borsa uluslararası finans piyasası olarak, kazanç sağlama ve yatırım yapma temelinde herkese açık bir platformdur. Dövizler ve yatırım araçları arasında alım- satım işlemi yaparak, aradaki fiyat farkından kâr sağlamak, borsanın işlem biçimidir. Borsa hesabı oluşturarak, yatırım yapmaya, ticaret yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Borsa Hesabı Nasıl Edinilir?

Borsa sistemi, legal yatırım platformu olarak hizmet sunar. Her ülkenin denetleme kurulu ve lisans edindirme kuruluşları ile yasal olarak hizmet sunulur. Türkiye’ de Sermaye Piyasası Kurulu, aracı kurumlara belge vererek, borsada yetkili hizmet vermelerini sağlar. Türkiye borsa kuruluşu ise BIST Borsa İstanbul’ dur. Profesyonel borsa hizmeti sunan aracı kurumları seçerken SPKresmi web sitesinden seçim yapabilirsiniz. Aracı kurumu seçerek, borsaya giriş yapabilirsiniz.

Borsa Hesabı Oluşturma

Kurum seçtikten sonra, iletişime geçerek borsa hesabınızı açabilirsiniz. Kimlik bilgileri ve yatırım hesabıyla kolay ve hızlı hesap oluşturma sağlanır. Öncelikle tamamlamanız gereken işlemler;

  • Portföy oluşturma
  • Yatırım aracı seçme
  • Aracı kurum seçimi

Emtia, hisse senedi ve döviz seçeneklerinden oluşan bir portföy oluşturabilir, tercihinize göre yatırım metodu seçerek portföy oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz yatırım aracının fiyat, borsa analiz ve hareketlerini incelemeniz, avantaj sağlar. Aracı kurumla oluşturduğunuz hesabı, mobil telefonunuzdan yöneterek, dilediğiniz an işlem yapabilmeyi sağlarsınız. Online platform sayesinde, borsa emirleri verebilir, alım- satım gerçekleştirebilir, revize edebilirsiniz. Borsa eğitimi tamamlayıp, tam manasıyla sisteme hakim olduğunuzda ilk yatırıma başlayın ve yüksek kazanç sağlamak için aktif kullanın.

Borsa İşlem Stratejileri

Borsada alım satım işlemlerinde, kâr ve avantaj sağlam için öncelikle sanal borsa hesabı oluşturun ve tecrübe edinerek platforma başlayın. Yetenek ve biraz stratejiyle yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Borsada en etkili taktik; başarı oranının hesaplanmasıdır. Yatırım yapacağınız ticari araç veya şirket hisse senedinin başarı oranını hesaplayarak, grafiğini ve ticari hacmini hesaplayarak, doğru yatırımlar yapabilirsiniz. Yüksek yatırımlar için de öncelikle sanal borsada deneyerek, işlem sonucunu değerlendirin ve borsa sisteminde hayata geçirin. Verimlilik ölçümü, kârlılık oranı, yükseliş fiyatları, kâr/ zarar oranları ve ticari avantajlarını değerlendirerek borsada işlem yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın