Bitcoin Üretim Aşamaları Hakkında

Bitcoin parası üretme anlamında yapılan birkaç sistem ve terim bulunur. Özelikle de bu üretim işine Madencilik (mining) ismi verilmektedir. Dünya üzerinde oldukça etkin bir şekilde dönemden döneme ve kolay yapısına göre Bitcoin üretimleri gelişmektedir. Fakat sadece tek başına Bitcoin parası elde edebilmek için madencilik yapmak bu iş ile sınırı değildir. Buradaki bir diğer etkisi ise daha etkili bir kullanım ağının da genişletilmesini sağlamaktır. Bu nedenle de Bitcoin kazanma imkanı için madenciliğin yapılarak, hesaplama olanakları geliştirilmekte ve sistemin içerisinde yer alan kullanıcılarında senkronize edilmesini sağlamaktadır.

Bitcoin Üretme Kavramı ve İşleyişi

Tek merkezden yönetim sistemi olmayan Bitcoin modelinin, madencilik ile doğrudan ilişkisi de vardır. Bitcoin’in var olduğu alanlarda aktif olması ve devamının sağlanması için belirli bir altyapının karşılanması gerekiyor. Bu altyapıyı sağlayanlar ise madenciler olduğu için, ihtiyacı olanlardan bedel alarak çalışma sistemini uygulamaktadırlar. Fakat madenci olmak ve bunun üretimlerini sağlamak kolay bir işlem değildir. Yüksek hızda bilgisayar sistemleri gerekmektedir. Özelikle de günümüzde bu madencilik kendini 100 kata kadar daha hızlı bir veri akışını sağlayan ekran kartlarına bırakmıştır. Günümüzde doğru şeklide Bitcoin sistemi için eğer ki madenci olacaksanız, mutlaka etkili bir ekran kartı sistemine her açıdan sahip olmanız gerekiyor.

Fakat yakın zaman içerisinde bilgisayar sistemlerinin yüksek donanımlar gerektirmesi, ortaya çıkan faturalar ve masraflar, madencilerin kar olarak epey bir getiri almasını zorlaştırmıştır. Bunun yerine ise internet üzerinde belirli bir bedel karşılığında işletme hakkı verilen donanımlar ön plana çıkmıştır. Bu donanımlar, belirli bir ücrete tabii olarak, dönemlere göre sizin ortaklaşa bir kar etmenizi sağlamaktadır. Yani bir takım siteler, kendi donanımlarını açarak, ona para yatırabilmenizi ve bir nevi madenciliği farklı bir kavramda sürdürebilmenize olanak vermektedir.

Bitcoin’de İlla ki Yüksek Donanımlara Sahip Olmanıza Gerek Yok

Bitcoin ile para kazanmak için başka yollarınızda vardır ki bunun için tek başınıza bir adım atmanıza da gerek yoktur. Yapmanız gereken, Bitcoin havuzlarına dahil olmaktır. Böylece farklı bilgisayarlar ile birleşerek, daha etkin bir bütünsel yapılanma oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın