Telefonda Nasıl Bitcoin Mining Yapılır

Bitcoin adını duymayan yoktur. Günümüzde en çok kullanılan sanal paralardan bir tanesi olarak ifade edilen Bitcoin kullanımı, bireylerin bilgi sahibi olması ile birlikte her geçen gün artmaktadır. Dijital platformlarda dünyanın her yerinde para akışı sağlamak ve alım-satım yaparak ticaret gerçekleştirmek anlamına gelen Bitcoinler, tüm bu işlemleri ücretsiz yapabildikleri için de kullanıcılara cazip gelmektedir.

Bitcoin mining denilen işlem ise Bitcoin madenciliği olarak da adlandırılmaktadır. Sanal ortamda ve bilgisayar üzerinden gerçekleştirilebilen Bitcoin mining işlemleri, son derece zahmetli, kelime ayıklama işlemleri olarak da bilinmektedir. Ancak Bitcoin madenciliği zor bulunan ve zahmet gerektiren işler olarak da bilinmektedir.

Telefona Oranla Bilgisayarda Daha Detaylı Yapılabilmekte

Bitcoin para birimi toplamak ve ham Bitcoin elde etmek adına oluşturulan Bitcoin mining işlemleri, telefona oranla bilgisayar üzerinden daha kolay yapılabilmektedir. Bitcoin mining işlemleri zor ve zahmetli işlemler olarak da bilindikleri için telefonda bu tarz işlemlerin oluşturulması, bilgisayar ortamına göre daha zor olabilmektedir.

Bilgisayarda oynanan bir şans oyunu ya da iddianın yine aynı şekilde bilgisayar içerisinde samanlıkta iğne arar şeklinde aranması, son derece zahmetli olarak da düşünülebilmektedir. Bu nedenle Bitcoin mining işlemlerinin cep telefonlarında yapılması çok da pratik olarak karşılanmamaktadır. Ancak yine de telefon üzerinden kazı yapan ve başarılı olan pek çok birey bulunmaktadır.

Telefon ile Kazı Yapma Hem Zor Hem de Zararlı

Bitcoin alım-satım işlemi yapmadan da Bitcoin mining ile kazı yaparak para kazanma imkanı oluşturulmaktadır. Ancak genel olarak Bitcoin ile kazı yapmak zor bir işlem olduğu için bireyler para kazanma noktasında Bitcoin alım-satım işlemlerini tercih etmektedir. Telefonla Bitcoin Mining yapma işlemi IP adresleri ve sanal oyunlara katılma oranları üzerinden yapılabilmektedir. İnternet geçmişinde oluşan rakamlar ve sayılar üzerinden gerçekleştirilebilen Bitcoin mining işlemleri telefonun işlemcisinin kasılmasına ve ısınmasına neden olabilmektedir.

Telefon ömrünü kısaltan bu uygulama pek çok uzman tarafından olumlu olarak karşılanmasa da telefonun bataryasının da yıpranmasına neden olduğu bilinmektedir. Üstelik telefondan yapılan mining işlemlerinin bireylere çok fazla gelir sağlamadığı da kanıtlanmış durumdadır.

Bir Cevap Yazın