Sanal Para İle İlgili Bilinen Yanlışlıklar

Sanal paralarla ilgili bilen yanlışlıkların başında para transferlerini diğer para birimlerinde yapıldığı gibi olmamasıdır. Hızlı ve kolay para transferinin sağlanmasının dışında sanal paraların korunması kurum ve kuruluşlarla değil sizin kişisel çabalarınızla olur. Sanal paralar için oluşturulan dijital para cüzdanlarının güvende olması tamamen sizin elinizdedir. Aynı zamanda Bitcoin ile yapılan ödemelerin hiçbirinin geri alamayacağınızı da yani geri dönüşümünü yapmanızın da mümkün olmayacağını bilmeniz gerekir. Sanal paralarla yapılan işlemlerde bu yüzden oldukça dikkat etmeniz gerekir.

Sanal Paraların Geleceği Belli Değil;

Sanal paralar milenyum çağının buluşu olarak internet ağında yatırımın hızlanması amacıyla ortaya çıkan ödeme koşullarının ürünü olarak karşımızdadır. Henüz deneysel aşamada olsa da hızla yaygınlaşan ve gelecek vaad ettiği için ulusal bankaların bir uygulamaya aldığı sanal paraların aslında geleceğinin nasıl şekil alacağı henüz bilinmiyor. Bu yüzden kolay ve hızlı para transferi olarak bakılan dijital paralar şimdi çok ilgi görürken bir anda sizi zarara da uğratabileceğini aklınızdan çıkartmamanız gerekir.

Sanal Paralar Siber Saldırılara Açık Paralardır;

Cripto paraların güven altına alınması için her sanal para sahibinin paralarını saklamak içi dijital bir hesap cüzdanına sahip olması gerekiyor. Bu hesap cüzdanı sayesinde alım satım yapabilecek olan yatırımcıların cüzdanlarının güvenliğini tamamen kendilerinin sağlaması gerekiyor. Hiçbir kuruluş tarafından koruma altına alınmayan cripto paralar her an siber saldırganların tehdidine açık konumda bulunuyor. Örneğin yaptığınız sanal para işlemi saniyeler içinde gerçekleşirken onay almanız bir on dakikayı bulur bu süre içinde siz işleminizin tamamlandığının düşünürken paranız farklı şekilde kullanılmış hatta başka yerlere de transfer edilmiş olabilir bu yüzden anlık işlemlerden uzak durmanız gerekir. Özellikle bin doların üzerindeki ödemelerinizde küçük bedel isteyen transfer yöntemlerini tercih etmeniz paranızın korunması açısından önemli bir yol olacaktır.

Bir Cevap Yazın