Ripple XRP Yükselecek (mi?)

Ripple XRP dijital dünya adına yeni bir pazar açtı. Bu yükseleceği sinyalini verdirmektedir. Bitstamp’ın üstlendiği bu lansman 17 Ocak tarihinde yapıldı. USD / XRP ve EUR / XRP  döviz çiftleri görüldü. Şirket bu sayede dalgalı bir ağ geçişi sağladı. Şirket teklifleri artık iki bölümlü yapacak. Piyasa oyuncular içinde teşviklerden söz edildi. Bu piyasalar için ciddi bir hareketliliğe sebep olacaktır.

CEO’su Nejc Kodriç Ripple’in XRP dijital şirketleri için parlak bir gelecek ifade ettiğinden bahsetti. Müşterilerin bu konuda yüksek talepleri olduğunu belirtti. Düzenli ve uyum içinde bir ticari sistem oluşturacaklarını belirtti. Şu sıralar Bitcoin spekülasyon haberleri yayılım göstermektedir. Çin borsasında düşen rakamlardan bahsedilmektedir. Bu durum yatırımcılar için pek iç açıcı görünmemektedir. Zebpay, Coinsecure ve Unocoin gibi önemli Hindistan isimleri  1080$ üzerinden işlem görmektedir. Hindistan’dan gelen haberler de Bitcoin için pek iç açıcı gözükmemektedir. Unocoin kurucularından, Sathvik Vishwanath, yaptığı açıklamalarda iki yıldır yaşamadığı açıklama sıkıntısını yaşadığını belirtti. Çin Merkez Bankası ülke için oluşan tehlikenin farkına vararak, Bitcoin işlemleri için soruşturma başlattı. Bu soruşturma kapsamında, ödemeler yer almaktadır. Ayrıca takas değişmesi ve para aktarması bulunmaktadır. Sıkı bir takip başlatılan borsa işlemleri enformasyon ile fonlara yoğunlaşması bekleniyor.  Pekin ve Şangay şehirlerinde yapılan denetmeler aniden düşme sebebi olmuştu.  PBOC’le ilgili çıkan haberler işlemlerin kural dışı yapıldığı yönünde olduğu söylenmektedir. Ayrıca eklenen konularda ise kara para diye ifade edilen paraların aklandığı yönünde olmaktadır. Bu bulgular üzerine harekete geçilerek soruşturma başlatıldı. Ayrıca değerini belirleme de Çin borsası da büyük önem arz etmektedir. Çin soruşma kapsamında paraların girişinin ve çıkışının yapılmaması durumuna kural getirmiştir. CHBTC şuan itibari ile ücret uygulamasına geçti.

3d blue background with stock diagram

Ücret Uygulamasına Geçen Şirketler

-BTCC

-Huobi

-OKCoin

CHBTC’in birçok politika uyguladığı görülmektedir. Tüm Çin borsasının işlem ücret politikası Çinliler için önemli bir adım olacağa benzemektedir.

Birçok piyasa incelendiğinde Ripple’nin yeni bir oluşum olduğu ve yükseliş gösterebileceği görünmektedir. Birçok yerini sabitlemiş alışılmış kripto paraları geçmesi zor görünse de yatırımcıların dikkatini çekmektedir.

 

Bir Cevap Yazın