Ripple Gerilimi Nedir

Son zamanlarda adını birçok yerde duymuş olduğunuz Ripple hakkında bilmek istediğiniz her şeyi sizin için araştırdık. Sanal dünya ile bağlantısı kuvvetli olan Ripple nedir, ne işe yarar gibi soruları merak eden herkes, Ripple ile ilgili soru işaretlerini buradan giderebilirler. Ripple ve piyasadaki yükselişi ile ilgili bütün detaylar şimdi sizinle.

Ripple Nedir?

Bitcoin ve Litecoin gibi bir sanal para olan Ripple, kripto para birimlerinden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Kripto para piyasasında yer alan, bitcoin, ethereum gibi sanal paraların hemen yanında bulunan Ripple kripto para, sanal para birimlerinden bir diğeridir. En az bitcoin ve ethereum kadar talep görmektedir. Bu özelliği ile de kripto paralar içinde üncü sırada yer almaktadır. Tıpkı bitcoin gibi elle tutulabilir bir para olmayan Ripple, sanal dünyada değerlendirebileceğiniz ve yatırım için kullanabileceğiniz kripto para birimlerinden biridir. 2012 yılında ortaya çıkmış olan Ripple, farklı para birimlerini hızlıca çevrilebilen bir sanal paradır. Bitcoine alternatif olarak ortaya çıkan Ripple onun kadar değerli olmasa da birçok kişi tarafında tercih edilmektedir. Sanal dünyada oldukça talep gören kripto paralar arasında yer alan Ripple, birçok banka tarafından da kabul görmeye başlamıştır. Bu da onun sanal para dünyasında çok daha iyi bir yer edinmesini sağlamıştır. Ethereum ve bitcoin ile aynı kulvarlarda olmaya aday bir sanal para birimi olan Ripple, adını çok daha sık duyacağınız kripto paralardan biridir.

Ripple’ın Yükselişi

Son bir ay içinde önlenemez bir yükseliş içine giren Ripple, bu yükseliş ile dikkatleri de üzerine toplamış durumda. Ripple protokolünün bazı bankaların alt yapılarında kullanılabilir olduğunun açıklanmış olması, Ripple yükselişinin sebeplerinden biridir. Yükselişin en önemli sebeplerinden biri olan bu açıklama, Ripple gidişatı için oldukça önemli olmuştur. Bir ay önceki verilere oranla %500’lük bir artış yaşadığı görülen Ripple, en fazla işlem gören üçüncü kripto para olarak da piyasada yer almaktadır. Ripple yükselişi de bununla sınırlı kalmayacağı, ileriki dönemlerde çok daha fazla artış göstereceği ön görülen bir kripto para birimidir.

Bir Cevap Yazın