Litecoin Nedir?

Yaratıcısı Google mühendisi Charlie Lee olan, Litecoin borsa da yönetilmeyen dijital bir paradır. Açık kaynağın sunumunu sağlayan küresel bir para birimidir. Bitcoin’den biraz farklıdır. Scrypt tabanı olarak işlem görmesiyle ondan ayrılmaktadır. Ama yine de Bitcoin yolunda seyreder. Madencilik alanında çok bilgisayar isteme yönüyle de ayrılık göstermektedir.

Bitcoin’den sonra en çok tercih edilen para Litecoin internet üzerinden istenildiği aşamada hemen ulaşılabilmektedir.  MIT/X11 lisansı ile piyasaya sürülmüştür. Lisansı bulunan dijital bir para birimidir. Aslında birçok yönü ile Bitcoin’den esinlenerek oluşturulmuştur. Belli bir kurum tarafından denetlenmemektedir. Kasım 2013 ile birlikte kazanç sağlamak amaçlı dijital piyasaya sürülmüştür.  “mining” işlem denen bir yöntem uygulanmaktadır. Ayrıca Bitcoin’den daha hızlı işlem kolaylığı sunmaktadır. 84 milyon “coin” üretebilme kapasitesinde hazırlanmıştır. İki paralı şekilde yatırımda yapılması mümkündür. Bu durum için önemli olan düşmenin ve çıkmanın oransal birbirini takip etmesidir. Birinin düşeceği üzerine bilgi eden yatırımcılar diğerinden alması durumunda yüksek kazanç sağlayabilmektedirler. İyi bir bilgi alımı sayesinde yüzde 100 kazanç sağlama şansı bulunmaktadır.

Business and stock trading. Laptop and business graphics statistics and analytics, technology of the future

Yatırım Yapılabilecek Dijital Paralar

Namecoin

-Feathercoin

-Primecoin

-Megacoin

-Infinitecoin

-Quark Coin

-Peercoin.

Bu dijital para üzerinden madencilik kavramı ile de para kazanılması mümkündür. İşlem çok kolay yapılabilmektedir. Şirketin sitesine girilip oradan iş gücü olarak adlandırılan kavram kiralanabilmektedir. İnternet üzerinden birçok site bu konuda hizmet vermektedir. Klipto madencilik denen kavram içinde gerçek para yer almamaktadır. Klipto para bulunmaktadır. Kazancın sağlanması ardından para gerçeğe çevrilebilmektedir. Ponzi şeması neden kaçakçılık denen konuya önemle dikkat edilmelidir. Ponzi diye adlandırılan şirketler kripto para ile kazanç sağladığını iddia etse de öyle değildir. Kar adı ile para verilmektedir.

Litecoin kar para çok yüksek olan bir paradır. İnternette çabucak bulunabilmektedir. Sanal para kullanılan kişiler tarafından üretilebilir bir paradır. Madencilik bilgisayar işlemi gerektiren bir konudur. Ekran kartı çözümü yapan kişiler için ödül verilmektedir. Algoritmalar çözüm gerektirmektedir. Onların çözümü ile dijital para kazanabilmektedir. Şu sıralar çok fazla tercih edilen bir kazanç yoludur. Dikkatle analiz edilerek algoritma siteleri bulunmalıdır.

Bir Cevap Yazın