Kripto Para Hakkında 10 İlginç Gerçek

Bir tür dijital para olan kripto para hakkında birçok ilginç detay bulunmaktadır. Kripto para hakkındaki bu gerçekleri merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun.

  1. Bilgisayar Ekranı Dışında Görmeniz Mümkün Değildir

Adı üzerinde bir tür sanal para olan kripto para, sadece bilgisayar ekranında görebileceğiniz bir paradır. Bu para birimini gerçek hayatta görmeniz ve ona dokunmanız şimdilik mümkün değildir.

  1. Cebinizdeki Cüzdandan Çok Daha Avantajlıdır

Parasal işlemlerinizde çok daha avantajlı olan kripto para, sanal cüzdan yazılımları sayesinde daha çok avantaj sağlamaktadır. Herhangi bir otorite ya da bankanın bulunmadığı sanal paranın değeri ise arz-talep, piyasadaki kullanım ve güvene göre değişmektedir.

  1. Kripto Para İle Alışveriş Yapılabilmektedir

En iyi paranın alışveriş yapılan para olduğu su götürmez bir gerçektir. Kripto para da kullanımı hızlı bir şekilde artan ve alışveriş yapılabilen para birimleri arasına girme yolundadır. Sanal para olarak karşınıza çıkan bu parayı tanımaya başlayan birçok ülke de bulunmaktadır.

  1. Bilgisayar Programları Tarafından Kabul Edilmektedir

Microsoft, Amazon, Dell Bilgisayarları ve de Virgin Galactic, kripto parayı para birimi olarak kabul etmektedir.

  1. Uzaya Turistik Gezi Satın Alabilirsiniz

Uzun yıllardır bahsedilen ve yakın bir gelecekte hayata geçeceği konuşulan uzaya yapılacak turistik geziler için kripto para ile gezi satın alabilirsiniz.

  1. Lamborghini de Kripto parayı Kabul Etmiştir

Kripto parayı kabul eden ilk otomobil firması Lamborghini olarak karşınıza çıkmaktadır.

  1. Ünlü Şarkıcı Mel B de Kripto Parayı Kabul Etmiştir

Spice Girl gurubunda yer alan ünlü şarkıcı Mel B, şarkıları için kripto parayı kabul etmiştir. Şarkıcı kripto parayı kabul eden ilk şarkıcıdır.

  1. Kripto Para Madenciliği Bilgisayar Ağı Oldukça Güçlüdür

Kripto para madenciliği bilgisayar ağının, dünya üzerindeki 500 en güçlü süper bilgisayarın bir araya gelişinin 250 katından daha güçlü olduğu söylenmektedir.

  1. Bazı Ülkelerde Durdurulmaya Çalışılmaktadır

Cripto para, bazı ülkelerde bankacılık sistemini sarsacağı ve hükümet denetiminden ve kurallarından uzak kaldığı gerekçesi ile durdurulmaya çalışılmaktadır. Çin, Rusya ve ABD de yasaklama için girişimde bulunmuştur.

  1. Kripto Paranın Üretimi Sınırlı Tutulmaktadır

 

Bir Cevap Yazın