En Karlı Bitcoin Madenci Havuzları

Bitcoinlerin çıkış noktasıyla birlikte var olan madenci havuzları bitcoinlerin güvenliği ve kontrolü için önemli bir olgudur. Madencilerin olmaması halinde bitcoinlerin sürekli saldırı altında kalacağını hesaplarsak bitcoinlerin savunma mekanizmasını  madencilerden oluşur.madencilerin bir araya gelerek oluşturduğu havuz ise sanal para bitcoinlerin geleceğini güven altına almak emin adımlarla yaygınlaşmasında temel taşı oluşturur. Madencilerin oluşturduğu havuzlarda yapılan iş gücü aynı olmasına karşın alınan blok hediyeden elde edilen pay madencilerin güçlerine göre taksim edilir.

Bitcoin Madencileri Sanal Paranın Savunmasıdır

İnternet ortamında hızlı para aktarımlarının gerçekleştirmesi ihtiyacından doğan bitcoinler açıkta kalan uygulamaların yarattığı tehlikelere karşın madenciler tarafından korunur. Bitcoin ağının düzenlenmesi ve sistematik bir platforma oturması madencilerin işleyişleri ile alakalıdır.Tüm dünyaya yayılan internet kullanıcılarının ihtiyacı olan sanal para gereksiniminin karşılanmasında madenciler önemli yer tutar. Bitcoinin savunma kalkanı olan madenciliğinde elde edilen kazançta küçümsenemeyecek ölçülerdedir.

Ortak Paylaşma Madencinin Gücü Ile Orantılı

Bitcoin madencileri bir araya gelerek oluşturdukları havuzda güçlerini birleştirip kazanç ortaklığı yapar. Bu birleşme sonucunda her madenci gücü oranında blok hediyelerini ortak olarak bölüşür. Havuzları oluşturan madenci gruplarında her madenci ortak iş gücünü paylaşır fakat kazanç madencinin güçü oranında paylaştırılır. Bu ilk görünüşte adaletsiz bir tutum olarak görülse de madencilerin istedikleri anda güçleri oranında havuz değiştirme imkanları da vardır. Dünya genelinde onu aşkın bitcoin madenci havuzları bulunur ve bu havuzların bir çoğu Çin menşeilidir. KnCMiner, BTCC ve Sluhs gibi şirketler blok ödüllerini madenciler ile paylaşan maden havuzlarından bir kaçıdır.Dünyanın farklı yerlerinde açılan bu maden havuzları çoğunlukla, kendi maden işlemcilerini ve cihazlarını üretme kapasitesine sahiptir.

Bir Cevap Yazın