En Değerli Cripto Paralar Neledir ?

Cripto para kavramının ne olduğunu ve günümüzde neden bu kadar popüler olduğunu bilmeyen yoktur. Dijital paralar olarak da adlandırılan cripto paralar, sanal ortamda, dünyanın her yerine aktarılabilen ve bu aktarma işlemleri sırasında herhangi bir ücret gerektirmeyen paralar olarak da bilinmektedir.

İnternetin yaygınlaşması ve genel olarak bireylerin alışverişte dahil olmak üzere tüm para yönetimlerini internet üzerinden gerçekleştirmeleri ile birlikte daha da popüler hale gelen sanal paralar genel olarak ABD doları ve euro üzerinden işlem görmektedirler. Bireylerin sisteme dolar ya da euro olarak yatırdıkları ya da değiş tokuş yaptıkları cripto paralardan ise dünya genelinde en çok kullanılanları aşağıdaki gibidir.

Bitcoin İlk Sırada Yer Almakta

Cripto para denilince ilk akla gelen isim Bitcoin olmaktadır. Neredeyse uzun süredir en değerli cripto para seçeneklerinden bir tanesi olarak da bilinen Bitcoinler, şuan sanal para piyasasındaki değerlerinin en yüksek seviyelerini görmektedir. İnternet dijital para yatırımlarında ya da alış-satış işlemlerinde en çok kullanılan para birimi olarak ifade edilen Bitcoin’in yaklaşık olarak 9 milyarlık bir piyasa değeri olduğu belirtilmektedir.

Piyasa değerinin yüksek olması, sanal para noktasında bilgi sahibi olmayan bireyleri de Bitcoin’e yatırım yapmaya yönlendirmektedir. Clipto paralar çıktığından bu yana popülerliğinden hiçbirşey kaybetmeyen Bitcoin, piyasanın en çok yatırım getiren parası olarak da işlem görmektedir.

Ethereum ve Ripples Tutkunları da Oldukça Fazla

Clipto para içerisinde en çok tercih edilen 2. ve 3. Sıralarda yer alan yer alan sanal paralar, Ethereum ve Ripples olarak kabul edilmektedir. Bitcoin kadar popüler olmasa da sanal platformda yatırım yapan ya da ticaret ile ilgilenen bireylerin tercih ettiği Ethereum ve Ripples, piyasa değerleri oldukça yüksek paralar olmak ile birlikte adları çok duyulmasa da sanal para seven bireylerin tercih ettiği para birimleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmayı gerektiren sanal para platformu deneyim sahibi olan kullanıcılarına daha fazla getiri sağlamaktadır. Aynı zamanda cripto paralar arasında en çok kullanılanları bilerek, şansını bu paralar üzerinden kullanan bireyler de her zaman kazançlı çıkabilmektedir.

Bir Cevap Yazın