Bir Türk Ethereum Borsası Açmak Nasıl Olur ?

Ethereum parası Bitcoin’den sonra en çok kazanç sağlayanlar arasında yer almaktadır. Türk yatırımcılarının Türk parası ile doğrudan iniltili bir para ile yatırım yapma şansı yoktur. Maden dünyasında petrol anlamına gelmektedir. Bitcoin ise altını ifade etmektedir. Altın ve petrol birbiri ile rekabet halindedir. Bitcoin daha çok gelişmiş şeklindedir. Blockchain protokolü coin üretmek konusunda geniş bir kapasiteye sahiptir. Coin üretiminde protokollere ihtiyaç duyulmaktadır. Ethereum borsası çok yeni bir kavramdır.

Ethereum yazılımcıların kendi kurallarını belirlediği farklı bir dünyadır. Altcoin üretilme imkanı sağlayan yeni bir sistemdir. Bu sistem halen test edilmektedir. Bu dünyanın giriş parası Bitcoin’dir. Bu sistem aslında bir işletim sistemidir tıpkı düşünülen android sistemi gibi. Dağıtık bir işletim sistemi olarak geçmektedir.

Bu İşletim Sistemi İle Desteklenecek Uygulamalar

-crypto currency exchange

-stock exchange

-prediction market

-gambling

Ethereum borsası yeni bir durumdur. Test edilme aşamalarını içermektedir. Fakat yatırımcılar ve meraklıları için tavsiyelerde bulunulabilir. Tavsiyeler bu klipto para sistemi adında olan White paper sayfaları incelenebilir. Ayrıca sistemin ana sayfası hizmet vermektedir. Buraya girerek kişiler bilgi sahibi olabilmektedir. Form siteleri çok tavsiye edilmemektedir. Hem edinilen bilgilerin güncelliği sıkıntısı mevcuttur. Ayrıca çok kalabalık bir bilgi yoğunluğu bulunmaktadır. Daha çok bu konu ile ilgili blog sitelerine bakılabilir. Aslında birçok sosyal medya hesabı da bu konuya yer vermektedir. Yeterli ciddi bir analiz yapılmak istensin internet sitesi buna imkan sağlacaktır. Yatırımcının işletim sistemi hakkında yapılan tecrübeleri okuyup ders alması kısıtlı bir durumdur. Çok yeni bir dünya olmasından ötürü biraz aceleci davranmamak gerekir.

Bu yeni gelişim sağlayan işletim sisteminin geliştiren sayısı counterparty ve protoshares geliştirici sayısını bulmaktadır. Türkiye’de Ethereum borsası olabilir mi tartışmaları yapılırken, bu klipto para sisteminden ön satış başladığı haberi geldi. Bitcoin klipto parasını sarsacak boyutta değil. Bu işletim sistemin kurucusu  Vitalik Buterin’dir. Bu sistem algoritması düzeni, scrypt madencik ve Asic cihazlarına karşı dirençlidir. Hiçbir altcoin’e benzememektedir. Ethereum yatırım yapacak kişilerde ciddi bir merak uyandırmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın