Bedava Ethereum Kazanmak Mümkün Mü?

Kripto para yeniliği son zamanlarda en çok ilgi çeken ve talebi en hızlı artan yeniliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ethereum da kripto para dünyasına girmesiyle birlikte en çok ilgi çeken alt coinlerden biri oldu. Tanıtıldığı konferansta büyük ilgi ile karşılanan Ethereum diğer alt coinlere göre çok fazla yenilik içeren bir sistem olmasıyla dikkatleri çekti. Ethereum Bitcoin’in blockchain mantığı ile aynı mantıkta çalışmakta ve bu sebeple çoğu insan için Bitcoin’in bir başka versiyonu olarak yorumlanmaktadır.

Ethereum Madenciliği

Kripto paraların günden güne değerinin artmasıyla birlikte altcoinlerden biri olan Ethereum’a da talep arttı. Ethereum borsası tıpkı döviz borsaları gibi insanlara para kazandırmaya başladı. Bu sebeple insanlar kendi dijital paralarını üretmek istedi. Ethereum madenciliği tıpkı Bitcoin madenciliği gibidir. Ancak sistemlerin artık çok büyük bir hızla gelişmesi sonucu, madencilik artık CPU ekran kartları yerine GPU ekran kartları ile yapılmaktadır. Bu durum da madencilik işlemlerinde kullanılan bilgisayarların çok daha gelişmiş olması gerektiğinin ve masaüstü cihazların artık bu iş için uygun olmadığını gösterir.

Ethereum madenciliği için bir mining pool’a üye olarak madencilik yapabilirsiniz. Fakat bu durumda karı bölüşmek durumunda kalacağını için gpu rig kurmak daha avantajlı olacaktır. Gpu rigler birden fazla ekran kartını içeren bilgisayarlardır ve daha fazla Ethereum kazanmanızı sağlar.

Bedava Ethereum

Artık internetin değerli madeni olarak görülen sanal arpaları kazanmak için madencilik yapmak istemiyorsanız bedava Ethereum kazandıran siteler yönelebilirsiniz. Bu web siteleri çok çok küçük miktarlarda Ethereum kazanmaya başlamanıza sebep olabilir. Kimi web siteleri sanal cüzdan oluşturmanızın ardından oyunlar ile size bu imkânı verirken kimi siteler ise çekilişler yolu ile Ethereum kazanmanızı sağlıyor. Ancak bu web sitelerden kazanılan Ethereum genellikle 0,005 benzeri oranlarla kazanılmakta yani çok küçük miktarları içermektedir. Yine de zahmetsiz bedava Ethereum kazanamaya başlamak istiyorsanız, bedava sanal para kazanmak için açılmış bu web sitelerini ziyaret edebilir, şansınızı deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın