Borsada Muhtemel Riskler Nelerdir

Para kazanmanın en kolay  yöntemi olan borsa aynı zamanda risk faktörlerinin de en çok bulunduğu arenadır. Para kazanmak isterken birden tüm mal varlığınızı elinizden kaybedebileceğiniz bir yatrım aracı olan borsada dikkatli olmak ve elde bulunan verileri doğru analiz etmek çok önemlidir. Doğru kuruluşlarla iş yapmak ve manipülasyonlara karşı dikkatli olmanız halinde borsadaki tüm riskleri önlemiş olup ve güvenli kazanç elde edebilirsiniz.;

Elinizde bir miktar paranız var ve bu parayı en doğru biçimde değerlendirmek istiyorsunuz. Borsa paranıza kısa vadede çok kazandıran bir yatırım aracı olduğundan günümüzde en çok tercih edilen yatırım şekillerinden biridir. Borsa oynamak istiyorsanız öncelikli atacağınız adım borsa hakkında herşeyi öğrenmeniz şeklinde olacaktır. Çünkü yetersiz bilgi sizin için borsada büyük riks içerir.Borsada oynamak  için neler hangi işlemleri yapmanız gerektiğinden hisse senetlerinin takibine kadar bir çok konuda bilgi sahibi olmanız karşılaşabileceğiniz riskleri ortadan kaldırmakta oldukça etkilidir. Bilgisiz  olduğunuz bir konuda başarılı olamayacağınızı hesaba katarsanız paranızı ilk seansta kaybetme riskinizde oldukça muhtemeldir.

Borsada işlem yapacağınız kuruluşu seçerkende oldukça dikkatli ve seçiçi olmanız gerekiyor. SPK tarafından onaylanmamış kuruluşları tercih etmemeniz gerekir.Aksi takdirde ehliyeti olmayan kuruluşlarla yapacağınız işlemlerde hak talep edemezsiniz ve sermayenizi de kaybedersiniz. Bu tür dolandırıcılık yapan kuruluşlar hakkında SPK sürekli denetimlerini yürütsede insanları bir şekilde dolandıran kuruluşlar ne yazık ki varlıklarını sürdürüyor.

Borsada yatırım yapmanıza aracılık olacak banka veya kuruluşu belirledikten sonra sizi bekleyen risklerin biride yapılan manipülasyonlara aldanmanız olacaktır. Manipülasyonlara kapılıp doğruluğunu araştırmadan adım atmanız elinizde avucunuzda ne varsa kaybetmenize neden olacaktır. Bu gibi kötü durumlarla karşı karşıya kalmamak için yatırım yapmadan önce iyi araştırmak ve hisse senetlerini iyi analiz etmek gerekir. Herşeyden önce kaynaklarınızın güvenirliğinden emin olmanız ise şarttır.

Öte yandan borsada sizi bekleyen risklerden biride heyecan ve hırsa kapılmanız olacaktır.Kazanma hırsı daima risk teşkil eden yatırım şekillerine yönelteceğinden borsada bu büyük bir tehlikedir. Yatırımlarınızı az fakat güvenli şekilde değerlendirmeniz size daima kazandırır ve sermayenizi korur.

Bir Cevap Yazın